czwartek, 5 lutego 2015

Wood & Glass

Drewno i szkło - dwa naturalne surowce, dwa przeciwieństwa, ciepłe - zimne, miękkie - twarde. A jednak to połączenie, które od jakiegoś czasu zyskuje coraz więcej zwolenników, ma w sobie to "coś", co sprawia, że wnętrza są zarówno nowoczesne jak i przytulne, co jest przecież tak ciężkie do osiągnięcia.
Bardzo podoba mi się ten powrót do czystych, prostych, wręcz pierwotnych materiałów. Jak wiadomo to, z czego powstaje dom ma wpływ na jego przyszłych mieszkańców. Może uspokajać i wyciszać, może też pobudzać. W tym wypadku myślę, że zdecydowanie to pierwsze. Pozostaje też aspekt zdrowotny, tak ważny biorąc pod uwagę fakt, że codziennie budzimy się i zasypiamy w danym pomieszczeniu. Może więc warto zadbać, żeby wpływało dobrze na nasze samopoczucie i ciało.
Wracając jednak do aspektów czysto designerskich, są to wręcz wymarzone materiały, łatwo poddające się obróbce i zmianom, nadal bardzo nieoczywiste i zaskakujące. Po raz kolejny, czy to w modzie, czy w wystroju wnętrz sprawdza się metoda Simple is better. Wracamy do podstaw i łączymy w nieoczekiwany sposób.
Bo czy może być coś piękniejszego niż ciepły drewniany dom z przeszkloną, przejrzystą ścianą wychodzącą na ogród? Z jednej strony pozostajemy w zamkniętym pomieszczeniu, ale szkło pozwala na unikalny kontakt z naturą, często bez potrzeby wychodzenia z własnego łóżka... 


 


 


 

 

A Wy co myślicie o takich wnętrzach?

Zdjęcia pochodzą z Pinterest

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz